KONST / Litografier / Serigrafi 16449121
nr 1644 9121
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Serigrafi, Signerad, numrerad 93/150. Silkscreen, bildmått: 52x61 cm, yttermått inklusive ram: 72x82 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 september 2024
kl 20:10:49
23/9 08:08:08
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson